Csík Annamária
Bodor László
Üzenőfal
  • arvai : Köszönjük szépen!
  • boka120 : A 2016. január 30-i mezőfalvi verseny képei az általam küldött linkeken! «link»
  • arvai : A strandbirkózás eredményei már szombat este fent voltak :)

Kiev – Ukrajna 2018. 02. 19.-21.

Az Ukrajnába utazó magyar kötöttfogású válogatott tagjaként a tatabányai Marton Márk is ott volt a csapatban miután megnyerte az első hazai válogatót. A Kievben megrendezett összecsapáson , házigazda urkránokon kívül kazah, örmény, kirgiz, izraeli és magyar birkózók jelentek meg a rajtnál. A 110 kg-ban az erős birkózó nemzet ukrán versenyzővel került össze Márk és technikai tus győzelemmel jutott tovább. Következő mérkőzésén már a döntőbe jutás volt a tét, ahol sajnos vezető pozícióból szenvedett vereséget , de utána a vigaszágon a bronzéremért indulhatott harcba. Szerencsére ezen a mérkőzésen is megcsillogtatta erényeit és győztesen vonulhatott le a szőnyegről. Így a megérdemelt 3. helyet érte el, ami jó előjel a közelgő Kadet Európa bajnokságra.

Eredmények:

110 kg   3. Marton Márk               Magyarország – Tatabányai Sport Club

Serdülő válogató verseny

BIRKÓZÁS

Serdülő kötött és szabadfogású és női szabadfogású válogató
    Kaposvár, 2018.február 17-18.

A serdülő korosztály számára egy nagyon fontos verseny volt Kaposvárott. A verseny tétje nem volt kisebb, mint a 2018.évi Magyarországon, Győrött megrendezésre kerülő serdülő Európa-bajnoki indulók kiválasztása. A TSC 5 versenyzővel vett részt e fontos viadalon. 17-én szombaton a lányok és a kötöttfogású fiúk, majd 18-án a fiúk szabadfogásban mérték össze erejüket. Balázs Bálint nagy örömünkre beváltotta a hozzá fűzött reményeket és kötöttfogásban 29 versenyző közül 5 győzelemmel magabiztosan szerezte meg az első helyet. A lányok között Lázár Csenge súlycsoportjában a 4.helyen végzett. A másnapi küzdelmekben Balázs Bálint megismételte nagyszerű előző napi sikerét és ismét az élen végzett ugyancsak 5 győzelemmel. Jellemző volt fölényére, hogy a két nap alatt az ellenfeleken 93 akció-pontot ért el és vele szemben mindössze két pontot tudtak csinálni a riválisok. A vasárnapi szabadfogásban az említett Balázs Bálinton kívül 44 kg-ban Beck István a számára sikert jelentő 5.helyen végzett. Bálint ezzel a nagyszerű teljesítményével komoly lépést tett az EB indulás jogára. További tatabányai indulók voltak: Ábrahám Benjamin és Galambos Krisztián

Naszvad, 2018.február 17.

Hat ország 150 versenyzője állt szőnyegre a szlovákiai Naszvadon egy nagyszabású kötöttfogású versenyen. Ukránok, horvátok, csehek, lengyelek, szlovák és magyar csapatok voltak ott a rajtnál és U-23 korosztályban a magyar nemzeti válogatott lépett szőnyegre. Természetesen a TSC versenyzői is ott voltak a rajtnál három fővel és mindannyian helyezéssel zárták a viadalt. Külön öröm volt Gyürky Tibor U-23 korosztályban 4-5 évvel idősebbekkel vette fel a versenyt és döntőbe jutása komoly siker volt. Ugyancsak üdvözítő volt Deák Zoltán szereplése, aki egy korábbi ESMTK-s mumusák győzte le, aki ellen még soha nem sikerült diadalmaskodnia.

Kaposvár, 2018.február 11.

Kaposváron rendezték meg a junior szabadfogás női és férfi kategóriában az első válogató-versenyt, melynek a tétje szintén a Junior Európa-bajnokságon való indulás volt. Sérülés és betegség miatt csak csonka csapattal vettek részt a TSC birkózói a küzdelmekben, de így is jó eredmények születtek. A lányok közül az 57 kg-os Kis Eszternek sikerült a dobogó harmadik fokára állnia, míg 97 kg-ban Ferge Bálint az ötödik helyen végzett.